معرفی ارزهای دیجیتال

معرفی توکن آکیتا اینو؛ همه چیز درباره Akita Inu

آکیتا اینو (Akita Inu) از ابتدای عمر یک ساله خود به عنوان آزمایشی با هدف ساخت جامعه کاربری و با تقلید بسیار زیادی از دوج کوین (Dogecoin) ساخته شد. این توکن میم کوینی بر بستر شبکه اتریوم است و از استاندارد ERC-20 استفاده می‌کند.

آکیتا عضوی از جامعه کاربری به همین نام است و شبکه آکیتا از آن پشتیبانی می‌کند. تیم پشتیبان این ارز دیجیتال آن را برادر کوچک‌تر دوج کوین می‌نامند، هر چند که سازندگانش شناخته شده نیستند و تصمیمات مهم درباره آینده آکیتا توسط جامعه کاربری آن گرفته می‌شوند. Akita Inu سقف 100 تریلیون توکن دارد و گفته می‌شود نیمی از این حجم به کیف پول ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، مغز متفکر پروژه اتریوم، منتقل شده و نیم دیگر در یک استخر در صرافی غیر متمرکز Uniswap قفل شده است. استخرهای یونی سواپ در واقع انباشت توکن‌های اتریوم در یک قرارداد هوشمند هستند که کاربران می‌توانند توکن‌های خود را به کمک آن‌ها معامله کنند و قرض بگیرند یا وام بدهند.

تاریخچه توکن آکیتا اینو

آکیتا اینو اولین بار در تاریخ 1 فوریه 2021 در صرافی غیر متمرکز یونی سواپ و بر بستر شبکه اتریوم راه‌اندازی شد، اما تنها چند ماه پس از راه‌اندازی صرافی‌های متعددی از جمله MXC و HotBot و Poloniex آن را لیست کردند.

آکیتا در سال 2021 در صرافی یونی سوآپ راه اندازی شد.
آکیتا یک میک کوین است که بر بستر اتریوم راه اندازی شده است.

با اینکه آکیتا اینو میم کوینی کوچک محسوب می‌شود و مدت زیادی از عمرش نمی‌گذرد، در ماه فوریه سال 2022 یعنی یک سال پس از راه‌اندازی آن، تعداد 61,154 والت مقداری از آن را در خود ذخیره کرده‌اند و ارزش کل بازار این رمز ارز بیش از 78 میلیون دلار است. همچنین قیمت ارز دیجیتال آکیتا اینو در این لحظه (22 فوریه 2022) تنها 0.0000007827 دلار است، اما در نظر داشته باشید که قیمت کم یک ارز دیجیتال به این معنی نیست که گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود، چرا که ده والت برتر این 61,154 والت در مجموع نزدیک به 70 درصد توکن‌های Akita Inu را در اختیار دارند و این موضوع ریسک خرید آن را بسیار بالا می‌برد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا