معرفی ارزهای دیجیتال

معرفی رمز ارز بایننس کوین (Binance Coin) ؛ همه چیز در مورد BNB

بایننس کوین (BNB) یک ارز دیجیتال است که برای ترید و پرداخت کارمزد در صرافی بایننس مورد استفاده قرار می‌گیرد. اکنون صرافی Binance از نظر حجم معاملات بزرگترین صرافی‌ ارزدیجیتال جهان است. بهتر است بدانید که بیشتر از 1.4 میلیون تراکنش در ثانیه در این صرافی انجام می‌شود. کاربران بایننس در صورت ترید با بایننس کوین در کارمزدهای خود از طرف این صرافی تخفیف خواهند گرفت. BNB قابل معامله با دیگر رمز ارزها از جمله بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و … است. بایننس کوین در جولای 2017 نخست در بلاک چین اتریوم بر پایه توکن ERC-20 خلق شد اما پس از آن به ارز پایه بلاک چین بایننس تبدیل شد.

تاریخچه رمز ارز بایننس کوین

بایننس کوین در سال 2017 میلادی (1396) عرضه شد. بخشی از توکن آن بین کاربران مختلف به صورت عرضه اولیه توزیع شد که سرمایه گذاران و موسسان صرافی Binance مشمول آن بودند، به این صورت که 40 درصد آن (80 میلیون بی ان بی) بین موسسان، 10 درصد بین سرمایه گذاران و 50 درصد آن بین کاربران توزیع شد. حدود 100 میلیون توکن بی ان بی بین کاربران توزیع شد که به قیمت 15 سنت در عرضه اولیه به فروش رفت.

100 میلیون توکن بی ان بی بین کاربران توزیع شده است.
بی ان بی مانند سایر رمز ارزها در حال توسعه است.

بالغ بر 15 میلیون دلار جمع‌آوری و 35 درصد از آن برای ارتقا پلتفرم و سیستم صرافی بایننس اختصاص داده شد، 50 درصد آن به تبلیغات، برندسازی و آموزش کاربران جدید تعلق گرفت و 15 درصد باقی مانده برای مواقع ضروری و شرایط دور از انتظار، ذخیره شد. بی ان بی همانند ارزهای دیجیتال دیگر در حال توسعه است. این کوین موارد استفاده زیادی دارد که فراتر از کاربرد آن در صرافی بایننس است.

  • جفت معاملاتی: بایننس کوین با سایر ارزهای دیجیتال در صرافی‌های گوناگون قابل معامله است. البته باید با محدودیت‌های مشخص شده توسط صرافی، مورد معامله قرار گیرد.
  • پرداخت کارمزد تراکنش‌ها در صرافی بایننس: از BNB برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ها در صرافی بایننس می‌توان استفاده کرد. با استفاده از آن کاربران کارمزد کمتری پرداخت می‌کنند.
  • فرآیند پرداخت: افراد می‌توانند برای پرداخت‌ها و همچنین معاملات خود، از BNB استفاده کنند.
  • رزرو هتل و هواپیما: با استفاده از این توکن امکان رزرو هتل و خرید بلیط هواپیما در برخی سایت‌ها امکان‌پذیر است.
  • سرگرمی‌: این توکن برای خرید بلیط اماکن تفریحی و هدایای مجازی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.
  • سرمایه گذاری: پلتفرم‌های مختلفی امکان سرمایه گذاری بر روی ارزها، سهام و بقیه دارایی‌ها را با استفاده از ‌بایننس کوین را می‌دهند.
  • وام دهی، نقل و انتقال: از بایننس کوین می‌توان به عنوان وثیقه برای دریافت وام در پلتفرم‌های مخصوص استفاده کرد. همچنین تعدادی از اپ‌ها به کاربران اجازه می‌دهند تا قبض‌های دوستان و خانواده را به وسیله بی ان بی پرداخت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا