اخبار

احساس شدید ترس در بازار، بیت کوین (Bitcoin) را به زیر 35 هزار دلار رساند!

تنها چند روز از ریزش بیت کوین تا کف دو هفته اخیر خود گذاشته بود که احساس ترس شدید در دنیای ارزهای دیجیتال قیمت BTC را بیشتر پایین کشید.  پس از گذشت 30 روز بیت کوین بار دیگر در کانال 34 هزار دلار معامله می‌شود. از طرفی شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال به حداقل مقدار خود در دو هفته اخیر رسیده است و عدد 23 را نشان میدهد که به معنی حکمرانی ترس شدید در بازار کریپتوکارنسی است.

تحلیل قیمت بیت کوین توسط معامله گران

به گفته cointelegraph در پی تهدید روسیه به تحریم‌های جدید به دلیل حمله اکراین، بیت کوین سطح حمایتی مهم 36 هزار دلار را از دست داد و به 34322 در صرافی بایننس ریزش کرد. بعد از یک اول هفته آرام در ارزهای دیجیتال با اظهار نظرات نخست وزیر انگلستان، بوریس جانسون درباره تشدید بلوکه کردن شرکت‌های روسی، رمز ارزها به سمت پایین حرکت کردند.

از آن‌جایی که مارکت ارزهای دیجیتال تنها بازاری است که بدون وقفه باز است اثر تهدید ژئوپلتیک منطقه نسبت به بازارهای سنتی، شدیدتر واکنش نشان می‌دهد. در رابطه با این موضوع مایک مک‌گلون (Mike McGlone) مدیر استراتژی کالا در بلومبرگ اینتلجنس (Bloomberg Intelligence) به جریان در حال وقوع تورم و رابطه آن با عملکرد دارایی‌هایی که ریسک دارند، توجه نشان داد. وی در رابطه با کامنت‌های قبلی اضافه کرد نهایتا بیت کوین می‌تواند از دریای تغییرات خط مشی اقتصاد ایالات متحده آمریکا سود ببرد.

بیت کوین یک هفته سخت را پشت سر گذاشته است و به نظر میاید در بازگشت ناگزیر بزرگترین تورم در چهار دهه اخیر و سال پیش رو بیشتر دارایی‌ها دچار جزر و مد یا حتی نزول شوند. البته ممکن است امسال نقطه عطفی برای بیت کوین (BTC) باشد. د بین معامله گران BTC معاملات کوتاه مدت از جذابیت کمتری برخوردار است خصوصا بعد از شکست سطح 40هزار دلار و سقوط تا اعداد 34-35 هزار دلار!!

بیت کوین یک هفته سخت را پشت سر گذاشت و تا عدد 35 هزار ریزش کرد.
پس از شکست سطح 40 هزار دلار، معاملات کوتاه مدت برای معامله گران بیت کوین جذابیت کمتری دارد.

ابتدای هفته بود که یک تحلیلگر معروف به نام Daan Crypto Trades در توییتی نوشت:

بیت کوین در حفظ هیچ سطح حمایتی موفق نبوده است. من فکر می‌کنم BTC در چند روز آینده سطح 40 هزار دلار را دوباره امتحان می‌کند چرا که درتایم فریم‌های پایین‌تر همچنان روی سطح حمایتی هستیم اما در تایم فریم‌های بالاتر تا سطوح مهم را پس نگیریم چیری برای هیجانی شدن وجود ندارد. 20 فوریه (1 اسفند 1400)

بیت کوین پس از ریزش 12 درصدی در شب گذشته، در حال حاضر BTC/USD در کانال 35 هزار دلار معامله می‌شود. برای هرگونه خرید یا فروش حتما از استراتژی خود مطمئن شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا