معرفی ارزهای دیجیتال

معرفی ارز دیجیتال سلر؛ همه چیز درباره CELR

سلر (CELR) پلتفرمی برای ایجاد قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیر متمرکز بر بستر شبکه اتریوم است که ارز دیجیتالی هم به همین نام دارد.

شبکه سلر (CELR) یک راه حل لایه دومی مقیاس‌پذیری است که اجازه می‌دهد تراکنش‌ها و همچنین قراردادهای هوشمند به صورت برون زنجیره‌ای پردازش شوند. این شبکه از فناوری شاردینگ برای چند بخشی کردن تراکنش‌ها و سرعت بخشیدن به فرآیند تایید بلاک‌ها و از یک زیرشاخه الگوریتم اجماع اثبات سهام به نام الگوریتم اجماع اثبات سهام نمایندگی‌شده (DPoS) استفاده می‌کند.

شبکه سلر برای خود بلاک چینی مجزا ندارد و در واقع یک پلتفرم است که با استفاده از بلاک چین‌های موجود و آتی، مقیاس پذیری و سرعت تراکنش‌ها را بالا می‌برد و امکان ساخت قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های غیر متمرکز را ایجاد می‌کند. سازندگان این شبکه عقیده دارند راه حل‌های درون شبکه‌ای برای بلاک چین‌های غیر متمرکز آینده نتیجه‌بخش نخواهند بود و در عوض پلتفرم برون زنجیره‌ای خودشان را برای حل این مشکل پیشنهاد می‌کنند.

تاریخچه ارز دیجیتال سلر

شبکه سلر در سال 2018 توسط تیمی قدرتمند از مهندسان با تجربه‌های فنی و تخصصی ساخته شد. هر چهار موسس سلر از دانشگاه‌هایی همچون MIT و UC Berkely در رشته مهندسی علوم کامپیوتری مدرک PhD دارند و پیش از آمدن به تیم ارز دیجیتال سلر، در شرکت‌های فناوری بزرگی کار کرده‌اند. پروژه سلر از اولین پروژه‌هایی بود که با استفاده از چارچوب Substrate ساخته شد و بخشی از اکوسیستم پولکادات محسوب می‌شود.

پروژه سلر بخشی از اکوسیستم پولکادات محسوب می‌شود.
چارت قیمتی سلر که در وب سایت کوین مارکت کپ منتشر شده است.

ارز دیجیتال سلر در مجموع 10 میلیارد توکن دارد، اما تعداد توکن در حال گردش آن 6.5 میلیارد است. بر اساس اطلاعات نمایش داده شده در وب سایت کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) این رمز ارز در حال حاضر با قیمت 0.0328 معامله می‌شود و مارکت کپ 218 میلیون دلاری دارد. سلر یک توکن با استاندارد ERC-20 بر بستر بلاک چین اتریوم است و برای مدیریت اقتصاد شبکه استفاده می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا