اخبار

سقوط بیت کوین (Bitcoin) با اعلام آغاز عملیات نظامی مخصوص پوتین در اوکراین

با اعلام جنگ پوتین علیه اوکراین، قیمت بیت کوین سقوط شدیدی را تجربه کرد. تاثیرات بلندمدت این اتفاق بر ارزهای دیجیتال چه خواهد بود؟

ارتش روسیه عملیاتی نظامی را در خاک اوکراین شروع و موشک‌های متعددی به مناطق مختلف این کشور از جمله کی‌یف پایتخت اوکراین، شلیک کرده است. بازارهای مالی در واکنش به این خبر سقوط کردند. پس از اعلامیه رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین در پخش خبری ملی این کشور مبنی بر انجام عملیات نظامی مخصوص ارتش روسیه در خاک اوکراین، بازارهای جهانی سهام بورس و کریپتو از جمله بیت کوین سقوط شدیدی را تجربه کردند.همزمان با طلوع آفتاب در اوکراین، ارتش روسیه موشک‌های متعددی به مناطق مختلف این کشور شلیک کرد که از جمله شهرهای مورد حمله قرار گرفته می‌توان به کی‌یف (Kiev) و خارکیف (Kharkiv) اشاره کرد.

بر اساس اطلاعات به دست آمده از وبسایت کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) بیت کوین در 24 ساعت گذشته با کاهش 7.26 درصدی خود به زیر 35,000 دلار رسید، هر چند که در این لحظه (ساعت 12 ظهر روز 5 اسفند 1400) دوباره به بالای قیمت 35,000 دلار برگشته است. اتریوم 9.48 درصد سقوط کرد و ریپل 9.24 درصد. سرمایه کل بازار ارز دیجیتال هم در واکنش به این خبر 8.25 درصد پایین آمد و به مبلغ 1.58 تریلیون دلار رسید.

بیت کوین در 24 ساعت گذشته به زیر 35,000 دلار رسید.
چارت قیمت بیت کوین پس از حمله روسیه به اکراین که به عدد 35000 رسید.

در بازارهای مالی جهانی دیگر هم شاخص‌هایی همچون S&P 500 و Dow Jones تقریبا 2 درصد نزول کرده‌اند.

توییت خالق اتریوم

ویتالیک بوترین، مغز متفکر شبکه اتریوم، که شش سال اول عمرش را در شهر کولومنا (Kolomna) روسیه زندگی کرده در ساعت 4 صبح توییتی به زبان روسی منتشر کرد که در آن می‌گوید:

از اینکه پوتین تصمیم گرفته به جای یافتن راه حلی صلح‌آمیز برای رفع مشکل با اوکراین، به جنگ برود، بسیار ناراحت شدم. این اقدام پوتین جنایتی علیه مردم اوکراین و روسیه است. برای همه آرزوی امنیت می‌کنم، هر چند که می‌دانم امنیتی وجود نخواهد داشت. زنده باد اوکراین.

توییت ویتالیک بوترین از بی طرفی اتریوم
توییت ویتالیک بوترین: فکرمان مشغول مردم اوکراین است و برایشان دعا می‌کنیم.

وی در ادامه به زبان انگلیسی اضافه کرد:

یادآوری می‌کنم که اتریوم بی‌طرف است، اما من نه.

مشاور صرافی اطلس Altcoin Sherpa هم توییت کرد که تمرکز باید روی مردم درگیر این جنگ باشد، نه تاثیر جنگ روی بازارهای مالی.

امشب تمام فکر ما پیش مردم اوکراین است. گاهی وقت‌ها فراموش می‌کنیم که در این شرایط مردم هم حضور دارند و همه چیز به وضعیت بازار ختم نمی‌شود.

ویل کلمنته (Will Clemente) تحلیلگر ارشد شرکت استخراج بیت کوین بلاک‌ور (BlockWare) در توییتی گفت:

فکرمان مشغول مردم اوکراین است و برایشان دعا می‌کنیم.

قیمت نفت هم در واکنش به اقدام روسیه به بالای ۱۰۰ دلار صعود کرد. آنتونی پمپلیانو (Anthony Pompliano)، میزبان پادکست و سرمایه گذار رمز ارز، در توییتی خاطرنشان کرد که چون روسیه سومین تولیدکننده بزرگ نفت دنیاست، تاثیر این شرایط در مقیاس جهانی حس خواهد شد.

روسیه سومین تولیدکننده بزرگ نفت در دنیاست.

قیمت نفت همین حالا به بشکه‌ای ۱۰۰ دلار رسید.

تاثیر این شرایط در مقیاس جهانی حس خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا