معرفی ارزهای دیجیتال

معرفی رمز ارز SAND ؛ همه چیز درباره ارز دیجیتال سند

سندباکس (Sandbox) یک بازی درآمدزایی (Earn to play) بلاک چینی است که به کاربران امکان ساخت یک دنیای مجازی با استفاده از NFT را روی شبکه اتریوم می‌دهد. بازیکنان برای دسترسی به بازی‌های مختلف، محیط بازی و پایانه‌های متاورس سندباکس می‌توانند، آواتار خود را طراحی کنند. می‌توان سندباکس را نسخه دیفای ماین‌کرافت اما روی بلاک چین در نظر گرفت.

Sand Box در ابتدا یک پلتفرم بازی موبایل برای رقابت با ماین‌کرافت بود که در سال 2011 میلادی (1389شمسی) راه اندازی شد. باز سند به‌سرعت معروف شده و به بیش 40 میلیون دانلود در سراسر دنیا رسید. اما در سال 2018 میلادی (1396 شمسی) موسسان SAND تصمیم گرفتند پتانسیل سندباکس را برای ساخت یک متاورس سه بعدی بسنجند. هدف بنیان گذاران سندباکس این است که کاربران مالک واقعی ساخته خود به شکل NFT باشند درحالی‌که از مشارکت در اکوسیستم Sandbox جایزه دریافت می‌کنند. پروژه جدید سند باکس در سال 2020 میلادی (1398 شمسی) عرضه شد و در کنار دیسنترالند (Decentraland) و اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) یکی از سریع‌ترین رشد‌ها در بازی‌های دنیای ارز دیجیتال داشت.

تاریخچه ارز دیجیتال Sand

در نوامبر سال 2021 میلادی پروژه ارز دیجیتال سند باکس از سرمایه‌گذاران خود 93 میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری کرد که بزرگترین آن‌ها، سافت بانک (Softbank)، غول حوزه موبایل ژاپنی بوده است. همچنین این ارز دیجیتال بیش از 50 شریک تجاری پیدا کرد؛ از جمله کریپتوکیتیز، واکینگ دد (The Walking Dead)، اسنوپ داگ ستاره هیپ هاپ و آتاری که یک شرکت شناخته شده بازی سازی است.

ارز دیجیتال سند بیش از 50 شریک تجاری دارد.
ارز دیجیتال سند برای تراکنش‌ و تعامل داخل اکوسیستم سند باکس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ارز دیجیتال سند (SAND) توکن بومی اکوسیستم سندباکس است. این رمز ارز یک توکن ERC20 روی شبکه اتریوم با عرضه کل 3 میلیارد SAND است. از این ارز دیجیتال برای هرگونه تعامل و تراکنش‌ داخل اکوسیستم سند باکس استفاده می‌شود. به این معنی است که بازیکنان برای شخصی سازی آواتار خود، خرید زمین یا معامله دارایی در بازار سندباکس، ارز دیجیتال SAND داشته باشند. سند نقش توکن حاکمیتی را نیز ایفا می‌کند. هولدرهای SAND می‌توانند از طریق ساختار سازمان خودگردان غیر متمرکز (DAO) پیشنهاد و رای خود را درباره تغییرات پلتفرم ارائه کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا