معرفی ارزهای دیجیتال

معرفی توکن رمز ارز ترون (Tron) ؛ همه چیز در مورد TRX

ترون یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین است که هدف این تکنولوژی جهت استفاده روزانه است. در حالی که بیت کوین توانایی پردازش 6 تراکنش در هر ثانیه را دارد و اتریوم بیش از 25 تراکنش را، ترون ادعا دارد که شبکه آن ظرفیت 2,000 تراکنش در هر ثانیه را دارد. این پروژه یک پلتفرم غیر متمرکز که بر موضوع سرگرمی و اشتراک گذاری تمرکز دارد، یکی از بزرگترین دستاوردهای آن، سرویس اشتراک فایل BitTorrent در سال 2018 بوده است. به لطف شبکه ترون،‌ اشتراک گذاری محتوای دیجیتال ساده می‌شود. ترون با یک هدف کاملا روشن خلق شد، سازندگان محتوا باید پاداش واقعی تلاش‌هایشان را کسب کنند. در این مطلب قصد داریم با شبکه ترون بیشتر آشنا شویم و پلتفرم آن را مورد تحلیل قرار دهیم.

تاریخچه رمز ارز ترون

ترون توسط Justin Sun تاسیس شد که اکنون به عنوان مدیر عامل فعالیت دارد. او در دانشگاه Peking و Pennsylvania تحصیل کرده است. این رمز ارز خود را در موقعیتی که سازندگان محتوا می‌توانند مستقیم به مخاطبانشان متصل شوند، قرار داد. در حال حاضر ساختار کمپانی‌های بزرگ مانند یوتیوب، فیسبوک و اپل به این شکل است که چه برنامه‌ای در سایتشان دیده شود. آنها نه تنها کنترل می‌کنند چه چیزی قابل مشاهده باشد بلکه بخش وسیعی از پول به دست آمده توسط پخش برنامه را نیز دریافت می‌کنند. خوب است بدانید که سازندگان بخش کمی از درآمد را دریافت می‌کنند، در نتیجه پلتفرم ترون برای اصلاح این موضوع برپا شد.

پاداشی که به سازندگان محتوا داده می‌شود همان توکن TRX است.
تمامی داده‌ها در پلتفرم ترون، رایگان است.

با ایجاد این پلتفرم و حذف واسطه،‌ به بینندگان اجازه می‌دهد مستقیما به سازندگان محتوا از طریق شبکه ترون پاداش دهند و برای این پاداش از توکن trx استفاده کنند. بنابراین برنامه به طور کامل متعلق به سازنده است. این شبکه به چند اصول پایبند است، اولین اصل آن این است که تمامی داده‌ها در شبکه رایگان است و توسط یک سیستم مرکزی کنترل نمی‌شود. سازندگان محتوا می‌توانند دارایی‌های دیجیتال را به دست آورند، بنابراین توکن trx یا بقیه توکن‌ها که بر پایه trx هستند، به عنوان پاداش برای محتوای آنها در نظر گرفته می‌شود. مرحله پایانی از این طرح ، شامل پشتیبانی از بازی‌های آن در شبکه است. آنها کاملا غیر متمرکز هستند و کاربران قادر هستند در صورتی لذت از بازی با دارایی‌های دیجیتالشان به صورت مستقیم به سازندگان پاداش دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا