اخبار

زیلیکا (Zilliqa) برای حمایت از تنوع اجتماعی 5 میلیون دلار به آکسفورد اهدا می‌کند

کمک هزینه 5 میلیون دلاری اکوسیستم زیلیکا (Zilliqa) در اختیار دانشجویان دانشگاه آکسفورد قرار خواهد گرفت تا از تبعیض جلوگیری شود.

شرکت بلاک چینی و مستقر در سنگاپور زیلیکا با همکاری دانشگاه آکسفورد ورکشاپ‌هایی به منظور ترویج دادن تنوع اجتماعی در حوزه ارز دیجیتال، برگزار می‌کند. زیلیکا در کنار انجمن «دانشجویان زن علوم رایانه آکسفورد» (OxWoCS) که با هدف حمایت از زنان فعال در حوزه علوم رایانه ایجاد شده، یک سری ورکشاپ تعاملی به نام «بلاک چین ای‌زی» (Blockchain A-Z) برگزار خواهد کرد.

دانشجویان آکسفورد می‌توانند برای دریافت بورسیه 5 میلیون دلاری زیلیکا اقدام کنند

بر اساس بیانیه منتشر شده توسط زیلیکا، بلاک چین ای‌زی در محیط دانشگاه آکسفورد برگزار خواهد و تمام دانشجویان توانایی شرکت در آن را خواهند داشت. البته حداکثر ظرفیت این ورکشاپ 20 نفر است و در بازه زمانی 31 اکتبر تا 21 نوامبر 2019 (9 تا 30 آبان 1398) برگزار خواهد شد. این ورکشاپ‌ها طیف گسترده‌ای از موضوعات مرتبط با مفاهیم بنیادی بلاک چین، شامل فلسفه این فناوری، بحث‌های فنی، دید کلی نسبت به صعنت و تبلیغات را پوشش خواهند داد. در 21 نوامبر (30 آبان) و به رسم دمو دی (Demo Day)، از بهترین دانشجویان این ورک شاپ‌ها دعوت خواهد شد تا پروژه‌های خود را ارسال کنند و به منظور دریافت آموزش‌های پیشرفته‌تر، بورسیه زیلیکا را دریافت کنند.

از بهترین دانشجویان دعوت می‌شود تا پروژه‌های خود را ارسال و بورسیه زیلیکا دریافت کنند.
این ورکشاپ‌ها شامل فلسفه فناوری بلاک چین، بحث‌های فنی، دید کلی نسبت به صنعت و تبلیغات است.

تمرکز زدایی بدون تنوع اجتماعی معنایی ندارد

پائولا فیدی (Paula Fiddi)، رئیس انجمن OxWoCS، می‌گوید که هدف این انجمن، دادن فرصت‌های برابر به متخصصان زن برای مشارکت در حوزه‌های مختلف صعنت فناوری است.

سایبا کاتاروکا (Saiba Kataruka)، مدیر بازاریابی توسعه دهنده زیلیکا، می‌گوید تنوع اجتماعی همچنان یکی از مشکلات ریشه‌ای حوزه فناوری است و حوزه بلاک چین هم این از قاعده مستثنی نیست. وی تاکید داشت که تمرکز زدایی یکی از بنیان‌های اصلی فناوری بلاک چین است و بدون تنوع اجتماعی نمی‌توان به آن دست پیدا کرد.

فرقی نمی‌کند که تنوع در نژاد، حرفه، تحصیلات آکادمیک و یا جنسیت باشد؛ زیرا داشتن گروه متنوعی از افراد که هر کدام دید خاص و تجربیات گسترده‌ای دارند، برای موفقیت ضروری است.

سطح پایین برابری جنسیتی در حوزه بلاک چین

بر اساس یکی از نظرسنجی‌های کوارتز (Quartz) در سال 2018، در بازه زمانی 2012 تا 2018، تنها 8.5 درصد از 378 شرکت بلاک چینی و رمز ارزی جهان یک زن را در جمع بنیان گذاران خود داشتند. در اوایل سال 2019 نیز، مطالعه دیگری نشان داد که تنها کمتر از 5 درصد از کدهای 100 پروژه رمز ارزی در گیت هاب (Github) توسط یک زن نوشته شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا